Jak złączyć uczenie się i zabawę

Wolne dni kojarzą nam się z spokojem, byciem na słońcu oraz czasem pełnym atrakcji. Z kolei dla latorośli to szansa rozrywki oraz zawarcia nowych znajomości. Dorośli tymczasem często zastanawiają się nad miejscem kolonii by dzieciaki przede wszystkim obcowały z łonem przyrody, wyśmienicie spędzały czas z innymi dziećmi oraz były bezpieczne. Wyszukujemy zakątków, które zagwarantują nam odprężenie lecz również rekreację dla dla całej familii. I takim regionem wydają się być Karpaty Wschodnie. Najbardziej udany pomysł to wakacje w Bieszczadach z dziećmi. Podziwianie prześlicznych krajobrazów, piesze rajdy na świeżym powietrzu i przebywanie codziennie z pięknymi gatunkami roślin i zwierząt to właściwie poniektóre pozytywne cechy tego rozwiązania.

Wczasy dla rodzin z dziećmi

Propozycje na wczasy na południu kraju albo nad morzem są najczęściej wybieranymi w Polsce. Niestety gór jest niewiele, a te najwyższe mieszczą się w zatłoczonym turystami zakątku, w powiecie tatrzańskim. Niemniej jednak niemało ludzi wybiera położone na wschód od Zakopanego Bieszczady. To jest idealne doskonały zakątek na pobyt z dziećmi wśród gór. Warto wziąć pod uwagę, że nie bywają często zwiedzane przez turystów, a dodatkowo stanowią obszar cennej różnorodności biologicznej. W związku z tym wiele familij decyduje się wybrać się odpoczynek w w Bieszczady. Dorośli będą mieli pewność, iż małolaty nie będą znudzone, a sami mogą spędzić czas na łonie natury. Ośrodkiem wczasowym, jaki prezentuje takie wczasy w Karpatach Wschodnich jest wczasy z dziećmi w górach Zielona Polana. Będący do dyspozycji wielki asortyment pokoi hotelowych albo nastrojowych chatek z drewna a dodatkowo możność użycia pola namiotowego wynagrodzi każdego odwiedzającego ten zakątek Polski.

Zielone szkoły

Warto dodać, że OW zielone szkoły w górach organizuje również zielone szkoły dla młodych ludzi, którzy wyrażają chęć by połączyć zabawę wraz z nauką. Bieszczady są miejscem, w obrębie którego można badać osobliwe w innych zakątkach Polski rodzaje roślinności oraz świata zwierzęcego. Nauczanie na temat przyrody w tym miejscu wywiera zatem kluczowy wkład na dydaktykę młodzieży. Zielona szkoła w górach, w jakiej istotne zadanie pełnią krajobrazy Bieszczad przyniesie dużo korzystnych wrażeń. Gdyż zostanie również czas aby wybrać się na wyprawy po okolicy, przejażdżki rowerem lub objeżdżanie innych państw np. Ukrainy. OW Zielona Polana ma do dyspozycji wielkie sale, w jakich mogłyby trwać lekcje tudzież planuje atrakcyjne wyprawy do skansenów. Małolaty będą wizytować różne miejsca rozrywek, przejechać się ciuchcią i doświadczyć czaru rzek w Bieszczadach. Powrócą odprężone zaś ich wspominki staną się na pewno najpiękniejszym darem, który przyniosą z wakacji.